Ceza Avukatı

Toplumsal hayat içinde herkes her an bir suç mağduru olabilir ve bu nedenle ceza hukuku mevzuatı kapsamına giren davalarda yer bulabilir. Bu davalarda uzmanlaşan avukatlara ise ceza avukatı denmektedir. Ceza hukukuna ilişkin mağduriyetin ya da isnatların muhatabı olmanın ise diğer hukuk dallarına oranla etkisi çok daha ağır olabilmektedir. Ceza mahkemelerinin kararları, kişi hak ve özgürlüklerine en derin müdahalelerin olduğu kararlardır. Bu nedenlerle uzman ceza avukatı ihtiyacı büyük önem taşımaktadır.

Ceza hukuku, suç ve ceza kavramlarını inceleyen, kamu hukuku alanına giren hukuk dalıdır. Genel ve özel ceza hukuku olarak ikiye ayrılır. Genel ceza hukukunda suç kavramının maddi ve manevi unsurları, ceza kavramı, bu dalın genel ilkeleri, suçun ortadan kalkma nedenleri, cezayı ortadan kaldıran nedenler gibi ilkeler yer alır. Özel ceza hukuku ise ülke kanunlarına göre suç sayılan eylemlerin ne olduğunu ve cezalarını belirler.

Ceza avukatı olarak bilinen avukatlar ceza hukuku kapsamına giren konularda daha önce araştırma yapmış veya çalışmış, şüpheli ya da sanıkların haklarını çok iyi bilen hukukçulardır. Hukuk büromuz bu dal kapsamında dava vekilliği ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Bunlar:

Avukatlık Hizmetleri

– Sulh ceza davaları
– Asliye ceza davaları
– Ağır ceza davaları
– Askeri ceza davaları
– İcra Ceza Davaları
– Soruşturma aşamasında hazır bulunma
– Çek şikâyetinden dolayı işlemler ve alacaklılarla müzakere

Danışmanlık Hizmetleri

– Acil hukuki yardım hal ve durumlarında temsil ve anında müdahale

– Fiil ve hareketlerin cezai bakımdan incelenmesi ve çözümü

– Tacirin cezai sorumluluk hallerinin denetlenmesi

– Büromuz hukuki hizmet verdiği suçlar aşağıda özetlenmiştir:

– Yaşama karşı suçlar: Kasten adam öldürme, taksirle adam öldürme, insan ticareti

– Vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar: Kasten yaralama, taksirle yaralama

– Cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar: Cinsel saldırı, cinsel istismar, cinsel taciz

– Hürriyete karşı suçlar: Tehdit, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, konut dokunulmazlığının ihlali

– Şerefe karşı işlenen suçlar : Hakaret

– Özel hayata karşı suçlar : Özel hayatın gizliliğini ihlal, haberleşmenin gizliliğini ihlal

– Mal varlığına karşı suçlar : Hırsızlık, kullanma hırsızlığı, yağma (gasp), mala zarar verme, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık

– Kamu güvenine karşı suçlar : Parada sahtecilik, resmi belgede sahtecilik, mühürde sahtecilik, özel belgede sahtecilik

– Genel ahlaka karşı suçlar : Müstehcenlik, fuhuş, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama

Soruşturma ve dava süreçlerinde karşılaşılacak gözaltı, tutuklama, gözlem altına alınma, ifade alma, arama, el koyma durumlarında hukuki bilgi ve desteğin verilmesi hususlarında uzman ceza avukatı ekibimizle disiplinli bir şekilde çalışmaktayız.

Dava dosyası hakkında net olarak bir yorumda bulunmak ve ihtimalleri sıralamak için dosyanın kesinlikle incelenmesi gerekmektedir. Ceza hukuku avukatları tüm kovuşturma dosyalarını inceleme yetkisine sahiptir.

Altun Hukuk & Danışmanlık Bürosu ceza avukatı olarak listelenen alanlarda ve diğer özel ceza kanunlarındaki suç tiplerine ilişkin alanlarda müvekkillerine etkin hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sunmaktadır.

Gölcük Avukat, Gölcük Hukuk Bürosu, Gölcük Ceza Avukatı, Gölcük Tüketici Hukuku Avukatı, Gölcük En İyi İş Davası Avukatı, Gölcük Hasar Bedeli Alacağı, Gölcük Değer Kaybı Alacağı, Gölcük İcra Avukatı, , Gölcük Boşanma Avukatı, Gölcük Yabancılar ve Vatandaşlık Avukatı, Gölcük Gayrımenkul Avukatı, Gölcük İdare ve Vergi Hukuku, Gölcük Kira Hukuku, Gölcük İkamet İzni Danışmanlık, Gölcük Gayrimenkul Danışmanı Avukat- Gölcük Aile Avukatı, Gölcük İşçi Avukatı, Gölcük İş Davası, Gölcük İş Hukuku, Gölcük Kira Avukatı, Gölcük Site Yönetimi Avukatı, Mülk Alım Satım Avukatı, Mülk Alım Satım Danışmanlığı

Pazartesi - Cuma 09:00-18:00

Eğer bir hukuki sorununuz varsa,

Hızlı Şekilde İletişime Geçebilirsiz

Size en iyi hukuki hizmeti sunmak için iletişime geçebilirsiniz.